World of Fire and Ice
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravidla a jak na Hru

Goto down

Pravidla a jak na Hru Empty Pravidla a jak na Hru

Příspěvek pro Admin Mon Dec 12, 2016 9:50 pm

Pravidla fóra
Na celém fóru platí zákaz spamování. Za spamování se považuje vkládání reklam nebo kopírování stejného textu vícekrát za sebou. Double-posty jsou povoleny, ale chcete-li pouze opravit informaci, použijte tlačítko editovat. Pokud namísto odpovědi do topicu nechtěně založíte nový, budete upozorněni a nový topic bude následně poslán do archívu. Než založíte fórum v Off topicu, zkontrolujte nejprve, zda určenému tématu nenáleží jiné sekce. V sekci Charaktery vkládejte svou postavu do příslušné kategorie. Samozřejmostí je dodržování pravidel slušného chování a neodesílání ničeho, co je v rozporu se zákonem.

Přijetí do Hry
Nový hráč je povinen sepsat svojí kartu hráče do sekce Charaktery, kostru naleznete ZDE, dle této přihlášky vás ÁT buď schválí, zamítne nebo vám něco vytyčí jako problém a po opravení a nové kontrole můžete být přijatí. Vyvarujte se prosím všemu co zavání takzvané OP nebo GOD postavě, cokoli co ÁT budou považovat za moc přehnané stejně zcenzurují. Dle věku (myslíme tím doby pobytu zde na fóru) se vaše postava pochopitelně může zlepšit, čili můžete narazit na velmi mocné Mágy i téměř nesmrtelné válečníky, pokud ale mají nějakou dobu odslouženou.

Psaní ve Hře
Roleplay má své zásady psaní ve hře. Neapelujeme na přesné dodržování formy psaní, ale požadujeme rozlišitelnost. Rozlišujeme co postava dělá, co říká, co si myslí a co je myšlenková řeč. Doporučený a ověřený postup je tento, normální text, jakožto popis aktivit postavy je psán normálně, přímá řeč je v uvozovkách a zvýrazněna tučně, myšlenky postavy jsou kurzívou a myšlenková řeč je tučně a kurzívou, lze rozlišovat i jinak, ale musí být z toho patrné co je co. Lze psát v první, či třetí osobě. Pokud hrajete za 2 charaktery najednou (například Jezdec a jeho drak), je třeba oddělit, co dělá jeden a co druhý. Viz. příklad.

Jezdec: Pohled z věže mne překvapil. Nikdy jsem netušil, jak moc velké toto město je, až mne to děsí. Rozpřáhl jsem ruce a zařval. "Hej, město, slyš mne! Nyní jsem tvým ochráncem já!" Vesele jsem se usmál a připažil. *Hej, dráčku, je na čase jít omrknout nový domov.*

Drak: Olizujíc si packu jsem pozoroval svého nového Jezdce. Tohle že má být chytrý tvor? Chová se jako blbec. Při duševních slovech svého Jezdce jsem se ale také neudržel a po dračím se v duchu usmál. Už jsem se těšil na domov, který nám toto město poskytlo. *Tak jo, vyrážíme a doufám že tam bude sváča, mám docela hlad.* Zakručelo mi v žaludku jako by mé tělo chtělo podtrhnout slova.

Hra
Hra je rozdělena podle zeměpisných oblastí Analaurienu. Krom různých míst můžete zakládat vesnice, nebo části existujících měst. Když zakládáte nový topic s novým místem, nezapomeňte místo v prvním příspěvku popsat, než začnete hrát.Podle oblastí se postava přesouvá mezi fóry vždy, když někam cestuje. Doporučujeme uvádět také odkud postava přicestovala nebo na jaké místo míří.Respektujte poznatky ohledně počasí a ročního období, vnímejte událostí kolem vaší postavy. Počasí určuje ten, kdo se o něm v daný den zmíní první. V každé oblasti (střed, sever, východ, západ, jih) může být počasí jiné, roční období je však neměnné a řídí se tím reálným.
Vyvarujte se manipulaci s postavami ostatních hráčů a vždy dávejte možnost reagovat, nelze předpokládat reakci druhého, druhý však musí mít na paměti schopnosti vaše i své, například když ork chce dát silnou ránu elfovi, jižn nemůže napsat jestli dopadla nebo ne, to je již na elfovi, který by se měl vyhnout, naopak kdyby chtěl elf silně zasáhnout orka, ork napíše zda-li rána dopadne či nikoli, pravděpodobně ano, ale nebude moc bolet. Jakékoliv nesrovnalosti se řeší s přivoláním ÁT.

Líhnutí Draka
Pokud jste si jako nováček zvolili pro vaši postavu rasu, která se může stát jezdcem, automaticky máte šanci, aby se vám vylíhl drak. Do topicu s informacemi o vaší postavě můžete napsat, jakého dráčka byste si přáli. O tom, jaký nakonec bude, rozhoduje ÁT a vaše dosavadní aktivita ve hře. Neptejte se proto Rady, jestli a kdy se vám vylíhne – máme oči všude, nemusíte se proto obávat, ačkoli nadměrný zájem a otravování bude bráno negativně a líhnutí dráčka se může protáhnout a dráček také nemusí být zrovna takový, jakého by jste si přáli!

Multiúčet
Pro nováčky je povolen pouze jeden účet na fóru a jeden herní charakter. Hráč může vlastnit doplňující postavy (zvířecí společník, rodina..), které uvede v topicu svého charakteru.
Ten, kdo se stane Jezdcem, získává oprávnění vytvořit si takzvaného alta. Alt je druhá (dobrovolná) herní postava Jezdce. Nachází se na nově založeném účtu, přičemž je alt plně přiznán jeho Jezdci-majiteli. Alt se nemůže stát Jezdcem a nesmí být v žádném vztahu s majitelovou Jezdeckou postavou. Slouží pouze pro doplnění hry a je také možností, jak si vyzkoušet hru za nejezdeckou rasu či běžného obyvatele, jemuž nebylo předurčeno se stát Jezdcem.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 11. 12. 16

https://worldoficeandfire.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru